Zestawy kolorów

Zestawy kolorówJeszcze kilka lat temu w salonach królował jedynie kolor biały. Czasy się zmieniają i nowoczesna aranżacja wnętrz cechuje się bogactwem kolorów.

Przede wszystkim należy ustalić jaki efekt chcemy osiągnąć, jak chcemy się czuć w salonie, czy ma to być miejsce typowo rodzinne, służące do wypoczynku, czy też raczej miejsce spotkań towarzyskich.

Kolor niebieski i zielony wprowadzają nastrój odpoczynku oraz spokoju, a czerwony pobudza do działania, powoduje przypływ energii. Kolory ciepłe to czerwony, różowy, pomarańczowy, żółty a zimne to niebieski, zielony, szary. Które zatem polecane są do salonu?

Żółty to symbol ciepła i radości, kojarzy się ze słońcem, które wpływa na nas optymistycznie. Dlatego też wszelkie odcienie żółtego są odpowiednie do salonu, gdzie spędza się najwięcej czasu.

Dobry wpływ na samopoczucie ma również kolor zielony, ponieważ kojarzy się z przebywaniem na łonie natury, z odpoczynkiem, spokojem.

Często unikanym kolorem jest niebieski, uważany za zimny kolor. Jednakże jest to błędne pojęcie, ponieważ niebieski po prawdzie działa odprężająco i wyciszająco.

Biel jest ciekawym kolorem samym w sobie, ale warto wzbogacić go o kolor szary, niebieski, a nawet czarny, co sprawi że wnętrze nabierze nowoczesnego, luksusowego wyglądu. Biel ma wiele odcieni i odpowiednia gra świateł może je wydobyć. Miejsca, które są słabiej oświetlone będą wyglądać jakby były szare, natomiast miejsca mocno nasłonecznione nabiorą niemal beżowej barwy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.